Parafia p.w. Św. Józefa

 

  POWRÓT

 

 

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH I NABOŻEŃSTW

 

 

 

NIEDZIELA  - 6.09.2020 - XXII zwykła. 

Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje     diecezjalne.

7.00 "Godzinki" ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7.30  za zm. Gerarda Gruszka w 30-ty dzień po śmierci. 

9.00 - w języku niemieckim: w intencji Świenty.

11.00 - z podziękowaniem na tegoroczne zbiory żniw i płodów rolnych.

15.00 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z modlitwą dziękczynną za tegoroczne zbiory.

 

PONIEDZIAŁEK - 7.09.2020 r.

7.00 za zm. syna Krzysztofa.

18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - kl. I szkoły ponadpodstawowej.

18.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - kl. II szkoły ponadpodstawowej.

 

WTOREK - 8.09.2020 - święto Narodzenia NMP.

7.00 w intencji rodziny Czech.

 

ŚRODA - 9.09.2020 r.

7.00 za zm. Karinę i Roberta Lasak - nabożeństwo do św. Józefa.

16.30 różaniec prowadzą poszczególne klasy.                                                              

17.00 szkolna - za zm. Daniela Szewczuk w VII rocznicę śmierci.
 

17.45 spotkanie dla rodziców dzieci, które mają przyjąć w tym roku I Komunię św.

 

CZWARTEK - 10.09.2020 r.

7.00 za zm. rodziców Połednik.

 

PIĄTEK - 11.09.2020 r.

7.00 za zm. rodziców Wiktorię i Antoniego Zuber, pokrewieństwo.

18.00 za zm. Janinę w I rocznicę śmierci.

18.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - kl. VIII.

 

SOBOTA - 12.09.2020 r.

7.00 za zm. rodziców Solich.

17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

17.30 - nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo sakramentalne.                                                                                                                     

18.00  liturgia niedzielna -
w 18-tą rocznicę urodzin Marty - zbiórka przed kościołem na Wydział Teologiczny w Opolu.

 

NIEDZIELA- 13.09.2020 - XXIV niedziela zwykła.
Zbiórka przed kościołem na Wydział Teologiczny w Opolu.

7.00 "Godzinki" ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7.30 za zm. brata Józefa Kapinos.

9.00 w intencji rodziny Sobiś-Grzonka.

11.00 za zm. Bolesławę Dobosz w I rocznicę śmierci.

20.00  nabożeństwo fatimskie - z katechezą dla dorosłych.

 

PONIEDZIAŁEK - 14.09.2020 - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

7.00 za zm. Rudolfa Widryńskiego.

18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - kl. VII.

18.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - kl. VI.

19.00 spotkanie dla rodziców młodzieży, która przyjmie w tym miesiącu sakr. bierzmowania.

 

WTOREK - 15.09.2020 - wspomnienie NMP Bolesnej.

7.00 za zm. teściów Blana.

 

ŚRODA - 16.09.2020 - wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.

7.00 za zm. matkę Agnieszkę Lazar - nabożeństwo do św. Józefa.

16.30 różaniec prowadzą poszczególne klasy.

17.00  szkolna - za zm. ojca Józefa Wala.

17.45 spotkanie dla dzieci kl. III, które mają przyjąć I Komunię św. w roku 2021.

 

CZWARTEK - 17.09.2020 r.

7.00 w intencji rodziny Szwan.

 

PIĄTEK - 18.09.2020 r. - święto Św. Stanisława Kostki

7.00 za zm. parafian - ul. Osiedleńczej.                                                                          

18.00  za zm. Norberta Błaszczok w 30-ty dzień po śmierci.

 

SOBOTA - 19.09.2020 r.

7.00 za zm. Henryka Bagińskiego - od mieszkańców ul. Osiedleńczej.

17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

17.30 - nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo sakramentalne.                                                                                                                     

18.00  liturgia niedzielna - za zm. matkę Agnieszkę w XXII rocznicę śmierci - kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

 

NIEDZIELA - 20.09.2020 r. - XXV niedziela zwykła.

Kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.  7.00 "Godzinki" ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7.30 za parafian.  

9.00 za zm. Zofię Uchacz, Jana Górka.

11.00 w int. 18-tej rocznicy urodzin Jessiki.

15.00   nabożeństwo popołudniowe z katechezą dla dorosłych.

 

PONIEDZIAŁEK - 21.09.2020 r. - święto św. Mateusza. 

7.00 za zm. Gabrielę Michna – od mieszkańców ul. Osiedleńczej.

17.00 spotkanie dla dzieci kl. IV, które przygotowują się do I Komunii św. - próba przed I Komunią świętą.

 

WTOREK - 22.09.2020 r.

7.00 za zm. matkę Paulinę - w dniu śmierci.

16.00 sakrament bierzmowania – par. św. Mikołaja.

 

ŚRODA- 23.09.2020 - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

7.00 za zm. Barbarę Widok w I rocznicę śmierci.

16.30 różaniec prowadzą poszczególne klasy.                                                                                       

17.00 szkolna - za zm. rodziców Elfrydę i Jerzego Dreścik.

17.45 spotkanie dla dzieci kl. IV, które przygotowują się do I Komunii św. - próba przed I Komunią świętą.

 

CZWARTEK - 24.09.2020 r.

7.00 z ok. 85-tej rocznicy urodzin Katarzyny.

15.00 spotkanie dla dzieci kl. IV, które przygotowują się do I Komunii św. - próba przed I Komunią świętą.

 

PIĄTEK - 25.09.2020 r.

7.00 za zm. Janusza Antończyk.

16.45 spotkanie dla dzieci kl. IV, które przygotowują się do I Komunii św. - próba przed I Komunią świętą.

18.00 za zm. Janinę Wolską.

 

SOBOTA - 26.09.2020 r.

7.00 za zm. Stanisławę Majcherek - 30-to dniowa.

17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

17.30 - nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo sakramentalne.                                                                                                                     

18.00  liturgia niedzielna - za zm. Wernera Noga - w dniu urodzin.

 

 

NIEDZIELA - 27.09.2020 r. - XXVI niedziela zwykła. 

7.00 "Godzinki" ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7.00 za zm. Michała Gębski.

9.00 w intencji Erny Zygar.

10.15 w intencji dzieci przystępujących do I Komunii świętej.

12.00 za zm. córkę Marię Łabędzką.

15.00 nabożeństwo popołudniowe z udziałem dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej.

 

PONIEDZIAŁEK - 28.09.2020 r. - wspomnienie św. Wacława.

6.30 spowiedź święta przed Pierwszym Piątkiem miesiąca.                                                 

7.00
 w intencji 50-tej rocznicy urodzin Stanisława Król. 

18.00 spotkanie dla tych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania - kl. I szkoły ponadpodstawowej.

18.30 spotkanie dla tych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania - kl. I szkoły ponadpodstawowej.

 

WTOREK - 29.09.2020 - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6.30 spowiedź święta przed Pierwszym Piątkiem miesiąca.                                                

7.00
 w intencji 80-tej rocznicy urodzin Jadwigi Drobny.

 

ŚRODA - 30.09.2020 r. - wspomnienie św. Hieronima.

16.30 różaniec prowadzą poszczególne klasy.

17.00 szkolna - za zm. rodziców Józefa i Hildegardę Szczasny.

17.45 spotkanie dla dzieci kl. III, które mają przyjąć I Komunię św. w roku 2021.

 

CZWARTEK - 01.10.2020 - wspomnienie św. Teresa od Dzieciątka Jezus -
Pierwszy Czwartek Miesiąca Października.

6.30 spowiedź święta przed Pierwszym Piątkiem miesiąca.                                            

7.00 za zm. Jadwigę i Rozalię, rodziców i rodzeństwo.
„Godzina święta” - modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.                                    

17.30 nabożeństwo różańcowe - prowadzi Parafialny Zespół Caritas.

 

PIĄTEK - 02.10.2020 r, -  Pierwszy Piątek Miesiąca Października.

6.30 spowiedź święta przed Pierwszym Piątkiem miesiąca.                                             

7.00
 za zm. Manfreda Kleta - w dniu urodzin - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z  błogosławieństwem sakramentalnym.

8.00  odwiedziny chorych z Komunią świętą.

17.30 nabożeństwo różańcowe - prowadzi młodzież.

18.00 intencja wolna - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z  błogosławieństwem sakramentalnym.

18.45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - kl. VI.

19.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - kl. VII.

 

SOBOTA- 03.10.2020 r. - Pierwsza Sobota Miesiąca Października.

7.00  w intencji Rodzin przyjmujących obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej  o Opiekę Matki Najświętszej, po mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

17.30 - nabożeństwo różańcowe - prowadza Dzieci Maryi.                                                                                                                    

18.00
  liturgia niedzielna - za zm. Henryka Winiarczyk - kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.

       

NIEDZIELA - 04.10.2020 r. - XXVII niedziela zwykła.  

Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.

7.00 "Godzinki" ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7.30 za zm. rodziców Błaszczok i Zając.

9.00 w języku niemieckim: Zu Gottes Vorsehung als Dank, fur das Lebensgeschenk sowie alle erhaltene Gnaden mit Bitte um weiteren Schutz uns Segen fur Renate aus Anlass des 80-ten Geburtstages.

11.00 w 33-cią rocznicę ślubu.

15.00 nabożeństwo popołudniowe z katechezą dla dorosłych

 

Transmisja internetowa dostępna będzie poprzez link podany na naszej stronie internetowej  www.parafiaocice.pl, 
także bezpośrednio na profilu Facebook Parafii Św. Józefa w Raciborzu-Ocicach
.

 

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Informujemy, że w naszej parafii sposób przetwarzania danych osobowych jest zgodny z obowiązującym prawem kanonicznym.
 Publikowanie zapowiedzi, intencji
mszalnych itp. informacji na ogłoszeniach, w gazetce, na stronach internetowych nie narusza obowiązującego prawa.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła - nauczmy się jej na pamięć

 

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.

Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną.

Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy,

a Ty, Książę Zastępów niebieskich

 mocą  Bożą strąć do piekła szatana

i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen

 

Święty Michale Archaniele

który wraz z Aniołami

zwyciężyłeś szatana w niebie,

dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi.